O NÁS

Perfektně se doplňujeme.


Každý srpen začínáme stejně: „Holka, tak ti přeji všechno nej k našemu výročí,“ a přidáme k tomu pár infantilních emoji. Během sedmi let spolupráce na jednom obrovském, jednom menším a pár mini projektech jsme si vždy udělaly čas si popřát a zavzpomínat na den, kdy jsme spolu začaly pracovat.

Veronika tenkrát potřebovala někoho na psaní článků. Pak někoho na sociální sítě. Potom na tvorbu newsletterů a retenčních kampaní. Niki baví tvořit — psát, vybírat dokonalou grafiku nebo ji tvořit, ohraná témata vzít z jiného konce. Veronika zase perfektně ovládá analýzu, obchodní procesy, legislativu, umí rozlišit, co je a co není pro web výdělečné.

Že jsme dokonalé duo pro tvoření obsahu webů, jsme poznali už dávno. Až jednoho dne jsme si řekly, že to chceme dělat pod svou hlavičkou. A tak jsme tady jako Obsahovka na míru. A můžeme to rozjet u vás tak, že z toho budete mít radost vy i my.


Niki Pavlíková

Copywriting, content, grafika

Řadím se do seznamu kreativců, věčných optimistů, knihomolů a snílků. Vystudovala jsem pedagogiku — na střední škole i na univerzitě. Lákala mě psychologie, chování lidí, umění, historie a neobyčejné příběhy. Vždy jsem ale věděla, že učitelství není pro mě. I tak mi to hodně dalo. Hlavně to, že nic není dáno, a že díky pracovitosti a učení můžu dělat co chci. Třeba psát.

Psaní mě totiž baví už od základky — moje slohovky se četly veřejně, zúčastnila jsem se několika literárních soutěží, na vysoké jsem pomáhala psát životopisné knihy. Pak mě jedna z letních brigád přitáhla do e-shopu s nábytkem. A tam započala moje cesta copywritera:

  • 2012 - 2013 Copywriter ve společnosti Mabyt.cz
  • 2013 - 2016 Social Media Manager ve společnost MT-nábytek.cz
  • 2016 - 2020 Freelancer v oboru copywriting, content a marketing (pro LadyBio.cz, GoOrganic.cz, Fitness4you.cz, Relleciga.sk/cz, Natuwee.cz, Rohlík.cz, B3Worx a další e-shopy)
  • 2020 polovina v týmu Obsahovka na míru s.r.o. 

Veronika Lonská

Analýza, strategie, obsah, komunikace

Říkají mi Tvůrce, Iniciátor a Budovatel. Původně jsem se chtěla věnovat diplomacii, ale touha po svobodě mě brzy poslala lovit do jiných vod. Přemýšlím nad chováním lidí, analyzuji a na základě poznatků vytvářím efektivní procesy, postupy a VÝSLEDKY.

Největší část svého pracovního života jsem strávila tvorbou jednoho z prvních internetových obchodů s přírodní kosmetikou. Podílela jsem se na budování celkem 22 brandů, vedla tým až 15 lidí ve vlastní firmě a dodávala produkty mimo jiné třeba do Notina. Vím, jak těžké je řídit malý podnik a každý podnikatel má moje uznání již jen proto, že je veliký hrdina a jeho pozice rozhodně není lehká.

  • 2012 - 2020 Beauty Brand Development pro značky jako Good Clean Love, Ere Perez, Cosmetikabio nebo Balm Balm
  • 2013 - 2020 Founder & CEO Ladybio.cz, Goorganic.cz
  • 2020 polovina v týmu Obsahovka na míru s.r.o. 

Co byste o nás měli vědět?

# Rozumíme onlinu, ale není pro nás všespásný. Bereme ohled na všechny prodejní kanály a vybíráme ty nejefektivnější.

# Nespadne vám web, když se zhroutí reklamy nebo dojdou spendy. Chceme organickou návštěvnost — takovou, která zvýší hodnotu webu.

# Chceme vám vydělat. Chceme konverze, objednávky, kontakty. A nechceme u toho vypadat jako hipsteři nebo sluníčkáři.

# Máme rády dochvilnost.

# Vsázíme na kroky, které jsou ověřené a které maximálně přivádějí konverzi. Osm let zkušeností na vlastním projektu nám ukázalo, že čas je drahý. Operujeme s vašimi prostředky a moc dobře si to uvědomujeme.

# Práce máme za sebou už dost. Nepatříme mezi novodobé „nomády“, „konzultanty“ ani „freelancery“. Nejsme ani agentura, která potřebuje vydělat na teambuildingy, pingpongové stoly a školení na Ibize.

# Máme blíž ke kapitalismu než k hippie. Každé kolečko v soukolí firmy má mít svou práci, orientovat se na výkon, plnit úkoly. Nebaví nás chodit na kafíčka, párty převlečené za teambuildingy, dát si jógu a meditaci pro lepší souznění s klientovými představami a čtrnáct dní nasávat atmosféru aury brandu, abychom s ním splynuly.

# Rády se smějeme a nemáme rády naškrobené rozhovory s egem vytlačeným k výšinám. Je nám jedno jedno, jestli se osobně znáte se Zuckebergem nebo vlastníte luxusní jachtu s krbem. Máme rády humor a využíváme ho k tání ledovců, metaforám a příkladům. Rýpneme si do vašich předpotopních webovek. Ale nezesměšníme je. A hned je pak vylepšíme.

# Jsme casual. Milujeme styl a kvalitu, ale nejsme pozérky. Orientujeme se v anglicismech a marketing slangu, ale milujeme češtinu, a tak ji také dáváme přednost.

# Nejsme neomylné, ale musíte nám to dokázat :D Omluva nám nedělá problém a rády k ní přidáme gesto.

# Nejsme začínající copywriterky, které tráví život v kavárně, zatímco jim klient platí za lifestyle.

# Pracujeme rychle. Plníme termíny. Na telefony a e-maily odpovídáme do pár hodin.

# A hlavně milujeme svoji práci ♥